7 C
Prishtinë
18 October 2017 13:03

SPORT

Xhaka e Mehmedi flasin për përballjen me Irlandën e Veriut

Zvicra do të përballet me Irlandën e Veriut në “Play-off” për kualifikimet e Kampionatit Botëror, “Rusia 2018”, shkruan albinfo.ch. Sfidat që do të zhvillohen në...

KULTURË

Një mbrëmje e paharruar me artistët nga Kosova në Köln

Shoqata kulturore URACult e.V. solli në Köln dramaturgun momentalisht më të kërkuar të Ballkanit Jeton Nezirajn, regjisoren e suksesshme Blerta Nezirajn e bashkë me...

RAJON/BOTË

Nga jeta e vështirë në banesën e vogël pa ujë të...

Sipas autorit të librit më të ri autobiografik për të parin e Kremlinit, Steven Lee Meyes, të titulluar “Cari i ri”, babai i Vladimir...

LAJM +

Rita Ora ka rilindur

Rita Ora ka hyrë në një epokë të re në vitin 2017. Ajo arriti të hyjë në mesin e dhjetë hiteve në Britani të Madhe...

Dieta Mesdhetare, dieta e shëndetit, ju mbron nga sëmundjet

Ushqimet që përbëjnë dietën mesdhetare ofrojnë fitokimikate si polifenolet (kryesisht vaji i ullirit dhe vera e kuqe), të cilat ndërveprojnë me qelizat e dëmtuara...

Hiti i Dua Lipës vjen në versionin e Donald Trumpit

Video përbëhet nga fragmente të fjalimeve të Trump gjatë fushatës së tij presidenciale që janë përshtatur me këngën ‘New Rules’. Një përdorues i rrjetit social...

Rita Ora po e xhiron videoklipin e saj të ri në...

Rita Ora është mbretëreshë e modës. Pos muzikës, shqiptarja është gjithmonë e vendosur dhe e suksesshme edhe në modë. Ajo po e xhiron videoklipin e...

A do të martohej Rita Ora me një shqiptar nga Korça?

“Besoj se kur martohesh me bashkëkombësit është 10 herë më mirë se me një të huaj”, ja kthen Rita bashkëbiseduesit nga Korça, Njëra nga këngëtaret...

Arthur tregon problemet mendore pas ndarjes nga Rita Ora

Në librin e ri autobiografik “Back To The Boy”, Arthur ka treguar se kishte pasur net “magjike” me Orën pasi u takuan pas turneut...

OPINION

Ideja e Jevtiçit për komunën e Prelluzhës në funksion të fushatës

Ideja e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Dalibor Jevtiç, për formimin e një komune të re nga fshatrat Prelluzhë të Vushtrrisë dhe Plemetin të Obiliqit, nuk...

Gjithnjë duhet të jemi krenar me Luftën e Lavdishme Çlirimtare të UÇK-së

Kujtimet e shumë bashluftëtarëve dhe bashkveprimtarëve që kontribuan në lirin e vendit, gjithnjë duhet çmuar, kujtuar dhe ruajtur vlerat tona çlirimtare. Ishte...

Me çka duhet të krenohet qytetari i Malishevës me qeverisjen e Ragip Begajt?

E kishte nisur fushatën e para 4 viteve me fjalën e famshme "Në emër të Zotit me drejtësi". Por, Ragip Begaj mandatin njëmend po...

Moti

Prishtinë
fog
7 ° C
7 °
7 °
93%
1kmh
75%
Thu
18 °
Fri
16 °
Sat
20 °
Sun
21 °
Mon
19 °
Lajm është portal i pavarur i lajmeve, i themeluar në vitin 2004.
Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të portalit Lajm, në përputhje me kushtet e përdorimit.
LAJM | Email: lajmgazeta@gmail.com, info@lajm.net, redaksia@lajm.net, marketing@lajm.net.

© LAJM 2004 – 2017 – Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.