7 C
Prishtinë
25 November 2017 02:17

SPORT

Del Piero: Calciopoli, burimi e të gjitha të këqijave në futbollin...

Origjina e të gjitha të këqijave të futbollit të sotëm italian është Calciopoli. Për një emër të madh si Alessandro Del Piero, rënia e...

KULTURË

Libri për terrorin serb mbi shqiptarët, mesazh kundër harresës

Ditë më parë, në restorantin e QSHKIR në Lozanë, u bë promovimi i librit enciklopedik "Terrori i Serbisë Pushtuese mbi Shqiptarët 1844- 1999” i...

LAJM +

Si ta kuptosh nëse ke alergji nga çokollata…

Për shkak se çokollata përmban një shumëllojshmëri përbërësish, reagimi i trupit mund të jetë për shkak të një ose shumë prej tyre. Ndjeshmëria ndaj një...

10 ushqimet më të mira, “minierë ari” për shëndetin

Këto ushqime njihen për ndikimin në jetëgjatësi, në ruajtjen e memories, në luftën kundër tumoreve dhe në parandalimin e shumë sëmundjeve të tjera. Cilësohen superushqime,...

Reja bërthamore mbi Ballkan: A duhet të shqetësohemi?

Disa vende të Ballkanit thonë se ata zbuluan ndotje bërthamore në atmosferën e tyre në shtator dhe tetor, por i kanë risiguruar qytetarët e...

Lili Gjidodaj, sjell klipin me titullin “Vetes “

Këngëtarja e mirënjohur dhe shumë seksi Lili Gjidodaj ka publikuar këngën e saj më të re, “Vetes” .Një këngë kjo të cilin këngëtarja...

Largoni dhimbjen e gjunjëve duke përdorur këtë përzierje

Dhimbja e gjunjëve mund të shfaqet paptritur dhe në çdo moshë, për shkak të një sërë faktorësh. E rëndësishme mbi këtë sëmundje është të dihet...

Rreziku me “Wi-Fi”-n e lokaleve, ja si të mbroheni nga hakerat

Në mjediset tona shoqërore apo familjare është kur ulemi në një bar, restorant apo edhe kur shkojmë në shtëpinë e një miku gjithmonë e...


OPINION

Ultimatumi amerikan, “dialogu i brendshëm” dhe kundër-ofensiva diplomatike serbe

Në skenën e sotme politike të Serbisë ose ka një lloj “lufte” të fshehtë sa i përket qëndrimeve mbi Kosovën, ose kjo mund të...

Në vendlindjen e Udhëheqësit të Popullit Shqiptar, Ali Ahmeti, në Zajaz: Rivarrosen mbetjet mortore...

Më 18 nëntor 2017, nën patronatin e Udhëheqësit të Popullit Shqiptar Ali Ahmeti, në një ceremoni të rivarrimit të nivelit të lartë kombëtar, me...

“Rama, Berisha e Basha bëjnë sikur zihen. Do u dalin miliardat”

Në Shqipëri po shkatërrohet simbioza e politikës së lartë me krimin e tregut dhe atë të rrugës. Sot Shqipëria sapo ka hyrë në fenomenin moral...

Moti

Prishtinë
broken clouds
7 ° C
7 °
7 °
81%
5.1kmh
75%
Sat
5 °
Sun
4 °
Mon
7 °
Tue
7 °
Wed
11 °


Lajm është portal i pavarur i lajmeve, i themeluar në vitin 2004.
Materialet dhe informacionet mund të kopjohen, të shtypen dhe të përdoren por vetëm pas referimit të qartë të burimit të portalit Lajm, në përputhje me kushtet e përdorimit.
LAJM | Email: lajmgazeta@gmail.com, info@lajm.net, redaksia@lajm.net, marketing@lajm.net.

© LAJM 2004 – 2017 – Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.