Arrestohet edhe Igor Durllevski, njëri ndër organizatorët e protestave “Për Maqedoni të bashkuar”

Igor Drullovski, njëri ndër organizatorët e protestave “Për Maqedoni të përbashkët”, është arrestuar mëngjesin e sotëm së bashku edhe me Mitko Çavkovin, aktorin Vllado Jovanovski dhe deputet tjerë dhe qytetarët për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend.

Durllovski gjatë kohës kur mbaheshin protesta ushtronte detyrën e drejtorit të Opera dhe Baleti i Maqedonisë, ndërsa më pas dhe dorëheqja nga ky post.

Lexo edhe:  Lufta e Tretë: SHBA nesër ‘godet’ Korenë e Veriut, kjo është raketa bërthamore vdekjeprurëse që do ta hedhë (VIDEO)