Dekoroi Besim Zekthin, Meta merr vlerësime të veçanta nga artistët

Presidenti Ilir Meta dekoroi sot valltarin e njohur Besim Zekthi, vendim ky që solli reagimet pozitive të dhjetra artistëve të shquar shqiptarë.

Myfarete Laze, Marjana Kondi e shumë emra të tjerë të skenës dhe artit, si dhe intelektualë, kanë shprehur vlerësime të veçanta në drejtim të Kreut të Shtetit.

“Sot përjetova një mbrëmje të paharrueshme me Ansamblin e Këngëve dhe Valleve Popullore dhe emblemën e tij Besim Zekthi.

Mirënjohje në këtë 60 vjetor të krijimit të gjithë artistëve të mrekullueshëm”,- është mesazhi i postuar në rrjetet sociale nga Presidenti Meta.

Lexo edhe:  Skulpturat e Leunora Salihut në galerinë prestigjioze në Dyseldorf