Kosova fiton ndaj Letonisë

Kombëtarja e Kosovës ka përmbysur Letoninë, për të fituar 4:3 në stadiumin “Adem Jashari”.

Kosova ka arritur që të shënoi fitoren e parë historike në vendlindje, duke mposhtur Letoninë me rezultat 4:3.

Mysafirët tre herë kaluan në epërsi, por kosovarët nuk u dorëzuan, për të përmbysur gjithçka në minutat shtesë.

Golat për Kosovën i shënuan Rrahmani, Muriqi, Rashani dhe Halimi, ndërsa për mysafirët Kluskins dy dhe Sabala.

  Intervista ndryshe e Xherdan Shaqirit