Lili Gjildodaj: Kam dhe talente sekrete…

Eh çmund të flasësh për të e ëmbël, e dashur e edukuar e bukur, seksi magjepse, por mbi të gjitha e talentuar dhe me një timbër zëri të veçantë, ku ka mahnitur sa herë me projektet e saja dhe duhet thëne se e kemi fjalën për këngëtaren simpatike me zë të veçantë Lili Gjiidodaj.Vetëm timbri i zërit të sajë e dallon nga këngëtaret e tjera.Lili ka pak ditë që ka sjellë klipin e ri me titull “Vetes” një këngë kjo që kangëtaria ja ka kushtuar vetet së saj.

Në një intervistë për Vizion .com .al Lili flet për realizimin e ktij projeki,gjithashtu Lili flet dhe për jetën e sajë jashtë skenës ku ajo performone mardhëniet me djali dhe nga kush prêt ajo dhuratë për vitin e ri. Lili Gjidodaj është një ndër këngëtaret më të kërkuar në për gëzime familjare si dasma fejesa por dhe nepër koncetre të ndryshme në të gjithë Diasporën Europën dhe në të gjithë Shqiprinë .

Por për të zbuluar më shume kuriozitet nga artistja Lili ne ju ftojmë të lexoni intervistën e përgatitur .

Çfarë është gjëja e parë që bën sapo zgjohesh në mëngjes?

Sapo hap syte kthem prap në krahun tjetër gjumë {qesh } Më pas si vijon dita ? Ritualet e mëngjesit dhe thjesht dal të pi kafe në lagje pa kafe smë del gjumi .Si të gjithë njerëzit normal.Si një ditë e një zonje , punët e shtëpis angazhimet e ditës , ndonjë kafe me shoqërin nëse spërtoj të dal kuptohet.

Ke pak ditë që ke sjell klipi me titullin “Vetes” Me sa kuptohet është këngë që ti ja kushton vetes Pse ?

Unë bëj dhurata por nuk pres ( edhe nuk marr) jo se smë pëlqejnë {qesh}ja bëra dhuratë vetes pra.

Cili është mesazhi që Lili ka dash të përcjelli me këtë këngë ?

Duajeni jetën gjithcka për rreth por pa nënvlersuar veten !!!

Çfarë i thotë vetes Lili shpesh herë ?

Edhe pse them sbëj më mirë pas pes minutash e harroj ktë thënie.

Kur i ke thënë për herë të fundit vetes mjaftë më Lili ?

Ah! jo unë kur them mjaft është mjaft e kursej këtë fjalë sepse në jetën time skam dëmtuar asnjëher askënd .

Kur i ke thën vetes mjaf Lili sdo këndosh më se u lodhe ?

Shpesh them sdo këndoj më clubeve por nuk kam pasuri të patundëshme dhe ekonomi që të rri pa punë keëhtu që duhet të punoj.

Për çfarë e kritikon veten më shumë Lili ?

E kam kritikuar por këtu është mjaft , ska më kritika për Lilin jo nga unë më!!!

Lili një këngëtare live prej 22 vitesh sa e vështirë është sot për të pasur sukses në ktë drejtim ?

Lexo edhe:  Shkencëtarët: Një pjesë e akullit në Antarktik po shkëputet

Gjithmonë ka byrryla në cfarë do lloj profesioni , në cdo lloj arti , jam rritur e privilegjuar pasi kam qënë e vetmja këngëtare femër në Ansamblin Puka pas Gjeneratës së Dava Gjergjit dhe Vitore Rushës etj… Dhe kjo në moshën 14 vjeçare e deri 18!!!

Sipas teje sa profesonalizëm ka mbetur në ktë profesion ?

Punë ka po ska profesionista .Të flasim seriozisht konkurenca është e madhe dikush sdi por shet shumë mirë dikush di por sdi të shesë profesionalizëm ka sepse cdo gjë është më lehtë më e gatshme por duke qën se evolon për mirë evolon edhe për keq ( përgjithshmja )

Cili është talenti jot sekret ?

Vdes të modifikoj rrobat e mija sido të jenë do ve dorë në to.

Cila është dhurata e fundit që ti ke marrë ?

Pres Dt 25 “Krishtlindjet” nëse jam sjellë mirë gjatë vitit babagjyshi do me sjell dhuratë dhe do e gjej poshtë pemës.

Të kthehemi pak te Lili si mami si është ?

Shumë e dashur dhe tolerante më tepër se duhet , nëse im birë do të loz … le të kthej cdo gjë përmbys mjafton që ai të gëzoj.

A është Lili një mami e rreptë apo tolerante ?

Rrall herë e rreptë normale janë ca gjëra të pa tolerueshme.

Sa kohë kalon me djali ?

Kur jam në Shqipëri gjithë kohën përvec gjumit Ai fle unë punoj Pjesa tjetër është koha e tij.

Cila është pyetja që të bëhet më shpesh ?

Si ja del, te jesh gjithmonë e qetë ( ata që më njohin kuptohet) .

Cili është sekreti më i vyer që ke mësuar deri tani ?

Që jeta është e shkurtër dhe duhet ta jetojmë në mënyrën më të mirë jo ta cojmë dëm .

Taka apo atlete cfarë përdor më shumë ?

Të dyja

Gjëja më e gucimshme që ke bërë deri tani ?

Kam hyrë mes thikave për të ndarë dy djem të cilët si njihja fare dhe sinqerisht nuk ishte e guximshme por unë jam motra e dikujt dhe uroj që të njëjtën gjë të bëj cdo femër për të qetësuar gjendjen.Ta mendoj që po zihet vëllai i saj

A ke frikë nga Plakja ?

Ah gratë më të bukura dhe më të hijshme janë ato që plaken se rrudhat thinjat janë pjesë e jetës dhe madje privilegj se disa se arrijnë plakjen.

A është Lili një guzhinjere e mirë ?

Sbesoj , por mendoj që cdo njeri që gatuan me dashuri bën një gatim të shijshëm. /Era Cela