Shembet ura e “Drojës” në Mamurras

Moti i keq me reshje të dendura shiu, përveç përmbytjeve në disa zona, ka shkaktuar edhe problematika në disa akse të vendit.

Situata e rënduar ka shkaktuar edhe shembjen e urës në Drojës në Mamurras, e cila lidh Mamurrasin me Thumanën dhe Fushë Krujën.

Ndërkohë, probleme nga përmbytjet ka pasur edhe në qendër të Fushë Krujës, por ditën e sotme është bërë i mundur qarkullimi i automjeteve.

Lexo edhe:  Itali, shkatërrohet “karteli shqiptar”; 250 mijë euro drogë në muaj